V mene moci, klamu i strachu. Amen!

Autor: Lucia Korenčáková | 9.4.2016 o 8:21 | (upravené 12.4.2016 o 22:31) Karma článku: 5,29 | Prečítané:  310x

Poďme tvrdiť, že sme si všetci rovní, podávať si ruky a priať si pokoj a bratskú lásku. No a hneď na to poďme na pochod proti homosexuálom, lebo to nie sú naši bratia, to sú bratia tých druhých.

Milióny ovečiek po celom svete spínajú ruky a hádžu peniaze do košíčka. Idú upratovať chrám boží, pričom prehliadajú kôpky hnoja na vlastnom piesočku. Veď pánko im na nedeľnej kázni poďakuje. Hlavne v mene božom. Hneď potom sa ovečkám vysmeje do ksichtu a ide sa povoziť v novom BMW. Ale veď čo by nešiel, netankuje zo svojho.

Poďme prosiť ovečky, nech pomáhajú blížnym svojim, no nepozerajme sa na to, že po celom svete máme majetky nevyčísliteľnej hodnoty. Veď oni si to neuvedomujú. Nech prispievajú na charity, nech prispievajú na nemocnice a choré deti. My máme tisíce svätých obrazov v takej hodnote, že z Afriky by sa stal nový Dubaj. A keď nám z toho občas čosi kvapne, nikto si to nevšimne. A keď si nevšimnú kvapku, tak nech teda poriadne zaprší. Každá búrka raz prehrmí.

Perverzné zmýšľanie svetových „svätcov“. Že je to len pár zhnitých jabĺk? Skôr nakazený celý sad. A že je teda poriadne veľký. Občas kde-tu vykukuje akési červené jabĺčko, no buď zostane visieť na strome, ktorý ho nakazí alebo spadne na zem. Kauzy cirkevných prasiat utajované inými cirkevnými prasatami. Poďte dietky božie, pomodlíme sa spoločne. Dám si dole sutanu a môžeme začať.

Uvažovali ste niekedy nad tým, prečo sa kňazi nemôžu ženiť? Ide o pravidlo zavedené kvôli majetkom. Kedysi bolo manželstvo povolené, no po smrti hlavy rodiny sa cirkevný majetok dedil v prospech detí a manželky zosnulého. Pre cirkev neprijateľné. Tak zaviedla celibát alebo inak „tvoja láska patrí len a len Bohu a nikomu inému“. Bullshit.

Státisíce detí priznávajú, že boli znásilnené farárom. Státisíce len v Amerike. Ročne! Odhaduje sa, že toto číslo je len okolo 20% všetkých skutočne zneužitých. Koľko detí ročne musí podstupovať takéto zverstvo? Prečo to cirkevní papaláši kryjú? Keď sa zistí, že kňaz znásilňuje deti, jednoducho ho pichnú do vedľajšieho mesta. Tam to ešte nevedia. Ale veď oni na to prídu. Potom je tu ďalších pár ďalších tisícok miest v jednom štáte. A potom tu máme ďalšie stovky a stovky iných štátov. Keď sa to prevalí úplne, šupneme úchyla do „nápravného kláštora“. Tam má posteľ, teplú stravu a čerstvý vzduch. Po pár premlčaných rokoch sa vráti naspäť domov a v pokoji dožije. Dáme mu rozhrešenie a pribalíme vstupenku do neba, rovno prvou triedou.

Hovorme o zločinoch cirkvi, najbohatšej organizácie na svete. Hovorme nahlas! Otvárajme oči tým, ktorých zaslepuje strach z pekla alebo zatratenia. Človek sa nestane zatratený tým, že v nedeľu neprispeje do zvončeka. Viera nemá s cirkvou ani so žiadnym iným náboženstvom nič spoločné. Veď práve náboženstvá sú tie, čo rozširujú nákazu nenávisti. Tak sa modlite pre seba, nie pre ne.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?